Vücut Sivilceleri için Çözümler

Vücut Sivilceleri için Çözümler

Vücut sivilceleri baş belası olmaya devam ediyorsa bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Sivilce vücudun neresinde çıkarsa çıksın can sıkan devamlı çözüm aranan bir sorundur. Yüz haricinde sırt bölgesinde yoğunlukla olan bu oluşumların çözümleri elbette mevcuttur.

Vücut Sivilceleri İle Mücadele

Sırttaki-sivilceleri-gideren-maske

Vücut sivilceleri ile mücadele etmek için bir takım maskeler ve önlemler elbette vardır. Fakat bilinmesi gereken ana konu sivilcenin oluşum nedenidir. Bunlardan biri olan iltihaplı sivilceler bir sarmaşık gibi sırtınızın her yerini kaplamaya başlar. Aşırı yağlı ve fazla yemek yiyen kişilerde sık görülen bu tür oluşuma dokunmak ve müdahale etmek doğru değildir. Bu tür sivilceler için mutlaka bir hekime danışmalıdır. Bu sivilceler sıkıldığı takdirde sivilce olmayan bölge ile iltihabın temas etmesinden kaynaklı hızla çoğala bilmektedir. Birde siyah noktalı sivilceler vardır bunlar acı vermezler. Siyah noktanın sıkılması halinde kendinden geçecek türdür. İçi kum birikintisi gibi olan sivilce türleri ise vücuda uygulanan peeling kese gibi işlemler ile kısa sürede kendiliğinden geçecektir. Doğal bir peeling olan yöntemi sizlere sunarak sivilcelerin azalmasına ve yok olmasına yardımcı olacaktır.

3 yemek kaşığı iri taneleri olan çay şekeri, 3 yemek kaşığı katı hindistan cevizi yağı bu yoksa saf zeytinyağıda aynı görevi görecektir. Duş sırasında vücudunuza sürerek oval hareketler ile iyice yedirmelisiniz. 2 dakika masaj yaparak uyguladığınız bu karşımı daha sonra yıkamalısınız.

Vücut Sivilceleri İçin Kürler

Vücut sivilcelerinden kurtulmak için bir takım doğal kürler bulunmaktadır. Bu yöntemler ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bunun için bu basit yöntemleri uygulamaya hemen başlayın!

Limon Kürü

Limon kürü en kolay uygulamalardan biridir. Öncelikle yarım çay bardağı limonun suyunu sıkın. Daha sonra temiz bir gazlı bez veya pamuk ile sivilcelerin üzerine sürün. Bu yöntem kısa sürede sivilcelerin sönmesine yardımcı olacaktır. Siyah noktalı sivilce ise siyah noktalar sıkabilirsiniz.

Çam Terebentin ve Çay Ağacı Yağı

İki yağı birer tatlı kaşığı ölçüsünde karıştırdıktan sonra sivilcelerin üzerine sürün ve bir gece bekletin ertesi gün temizleyin. Haftada iki sefer uygulayacağınız bu yöntem sivilceler açısından oldukça faydalıdır. Kurutarak sivilceleri yok ettiği için kabuklanma dahi olsa kaşıma ve müdahale gibi işlemler yapmadan kendinden iyileşmesine bırakın.

Vücutta oluşan sivilceye benzeyen fakat sivilce olmadığından emin olduğunuz oluşumlarda bu yöntemleri uygulamadan öncelikle bir hekime başvurun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir