Retro Stilini Tarzınıza ve Evinize Taşıyın!

Retro Stilini Tarzınıza ve Evinize Taşıyın!

Retro stili 1960’70’80’lerden günümüze gelen 2017 modasında’da oldukça sık tercih edilen yaşam ve giyim tarzı bir moda akımıdır. Retro stili bugün yaşamımızın bir çok alanına girmiş belki yüzyıl geçerliliği olan bir tarzdır. Sadece kıyafetlerimizde değil evimizin dekorasyonunda da kullanmaya değer olan retro stilini denemek oldukça hayatımıza farklılık getirecektir. Retro ve vintage arasında çok fazla fark olmasada birbirinden ayrı terimlerdir. Sizlerde 2017 yılında retro sitilini tarzınıza ve evinize taşıyabilirsiniz.

Retro Nedir? Retro Giyim Stili Nasıl Olur?

Retro Geçmişteki bir dönem modasının gününüzde modern çizgiler kullanılarak yeniden yapılandırılmasıdır. Retro stilinde puantiyeler, balon ve çan etekler, fırfırlı elbiseler, Çiçek desenli kıyafetler hatta bir dönem moda olan askılı ve İspanyol paça yüksek bel pantolonlar retro stili olmaktadır. Retro ve vintage kıyafetlerin arasındaki en belirgin fark ise retro günümüz modasının parçalarını taşırken vintage stilinde günümüze dair hiç bir şey bulunmamaktadır. Bir dönem kalın çerçeve gözlükler modaydı günümüzde de bu moda devam etmektedir. Bu gözlükler retro stilini kapsarken 70’li yıllardan kalma bir gözlük çerçevesi vintage stilidir. Çiçek, puan, dantel ve püskül detaylı kıyafetler retro stilinin önemli parçasıdır.

retroretro modastilretromodamodamodaretrostıl

Retro sitilinde çan etek son dönemin en popüler kıyafetleri arasındadır. Çan eteğinizi renkli stiletto, blazer ceket ile tamamlayarak retro stilini tarzınıza taşıyabilirsiniz. Özellikle ispanyol paça yüksek bel pantolonlarınızı göbeği açık bırakan bir kazak veya tişört ve yüksek dolgu topuk ayakkabı saç bantları ve kalın çerçeve gözlüklerle tüm gözlerin üzerinizde olacağı farklı bir tarz ile girdiğiniz ortamlara ışık saçmak oldukça mümkündür. Birde kendini genç hissedenlerin en sık tercih ettiği kısa şort renkli çorap ve askı üçlüsü ile rahat ve şık bir retro sitilinde elde etmeniz oldukça eğlenceli olacaktır.

Retro Stili İle Evinizi Renklendirin!

Retro stili ev dekorasyonunda bol renk cümbüşü ve çiçeklerin dans ettiği bir görünüm sergileyecektir. Retro stili ev dekorasyonunda yaşanmışlık ve sıcaklık hissini yansıtır. Bu stilde büyüklerimizin renkli ipliklerle ördüğü kırlentlere günümüz aksesuarları eklenerek retro stilinde dekoratif yastıklar canlı renklerle yapılmış çiçek desenli krom malzemeler de ayrı bir neşe katacaktır. Altın varaklı mobilyalar yerine kalın ve canlı renklerden kumaşlarla yapılmış rahat ve konforlu mobilyalar ile evinizi retro stiline dönüştürebilirsiniz. Retro stilinin bir diğer özelliği renkli ve bol aksesuarlı dekorasyon olmasıdır. Çiçekli perdelerin kareli kumaşlarla döşenmiş daha oval mobilyalar bu stilin ayrılmaz parçasıdır.

retroevdekorasyonretroretrostilstilevstilretro

Tek düzelik esas alınarak döşenmiş evler renkli ve çiçekli duvar kağıtları ile kaplanıp mobilyalar kalın, renkli keten kumaşlar kullanılarak kaplanabilir ve aksesuarlar ile ortam tasarım harikası bir dekorasyona dönüştürülebilir. Retro sitili dekorasyonlarda mobilyalar bu tarzın en belirleyici bölümleridir. Fazla renkli ve cesur yönü bulunan retro mobilyalarınızı modern aksesuarla ile çok rahat kombinleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir