Pirinç Suyu Mucizesi İle Güzelleşin

Pirinç Suyu Mucizesi İle Güzelleşin

Pirinç suyu asırlardır Asyalı kadınların güzelliklerini borçlu oldukları harikalar yaratan bir besin mucizesidir. Günümüzde kimyasal ürünlere karşı olan ön yargılardan dolayı doğal maddeler ile bakım yapmak cildi iyileştirici ve yenileyici özelliklerini sağlamaktadır. Kimyasal ürünler konusunda sizde çekimser biri iseniz pirinç suyu ve tozu mucizesi ile tanışmalısınız.

Pirinç Suyu ve Tozu Ne İşe Yarar?

pirinc-unu-maskesi

Pirinç suyu ve tozu cilt temizleme toniğin den, cilt beyazlatma ve yenileyici etkilere sahip olarak farklı formlarda kullanılmaktadır. Pirinç aynı zamanda güneşten koruyucu bileşenler içerdiğinden cilt tonunda meydana gelen pigment bozukluklarında da oldukça etkilidir. Yüzyıllar öncesinden uzak doğudaki kadınlar pirinç tarlalarında işleri bittikleri zaman susuzluktan pirinçleri beklettikleri suda yüzlerini yıkarlarmış. Bilim adamları uzun saatler güneşin altında çalışmalarına rağmen bronz olmadıklarını aksine beyazladıklarını fark etmişler. Pirinç suyunun mucize etkisi bu zamanlarda ortaya çıkarak dünyanın her yanına kadınların güzellik ürünlerinden biri olmasını sağlamışlar.

Pirinç Suyu Yapımı

pirinc-suyu

Pirinç suyu temizleyici ve tonik olarak kullanılmaktadır. Yüzde yüz doğal olan bu uygulama ile sizlerde cildinizde meydana gelen renk değişimlerini gözle görülür şekilde azaltabilirsiniz. Düzenli kullanım sonrasında ciltte beyazlama olacaktır.

  • 1 çay bardağı pirinç
  • 2 çay bardağı su

Suyun içine pirinçleri atarak en az 3 saat bekletmelisiniz. 3 saat pirincin içinde besin ögelerinin suya geçmesi bakımından yeterli zaman dilimidir. Daha sonra beyaza yakın bulutlanmış renkte olan suyu cam bir kaba ağzı kapalı şekilde süzerek alınız ve en fazla iki gün buzdolabında bekletiniz. ‘ 2 günden sonra hızlı bir şekilde bakteri ürettiği için bekletilmemelidir. Makyajınızı temizledikten sonra tonik olarak uygulayabilir isterseniz bu suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Kurumasını beklemeniz daha etkili olacaktır.

Pirinç Tozu Yapımı

Pirinç-tozu-unu

Pirinç tozu yapımı için bir avuç pirinç robot veya havanda un haline gelene kadar dövülür. Toz haline gelen pirince krem kıvamına gelene kadar süt eklenir. Yüz ve boyun bölgesine sürülerek 30 dk kuruması beklenilir. Daha sonra ılık su ile yıkanır. Düzenli olarak uygulanacak bu bakımlar ile cildinizin güzelleştiğini lekelerin zamanla yok olduğunu göreceksiniz. Özellikle güneşten dolayı oluşan renk koyuluklarını ortadan kaldıran mucize bakım kürüdür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir