Kolay Uygulanır Günlük Güzellik Sırları

Kolay uygulanır günlük güzellik sırları özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Tonlarca para harcanarak alınan bakım ve kozmetik ürünlerinin çoğu zaman işe yaramadığını görmek sinir bozucu bir durumdur. Temel ihtiyaçlarımızı kolay bir şekilde karşılayacak sırlar ile ekonomik ve etkili sırları başlıklar altında sizlerle paylaşacağız.

Güne Duşla Başlamak

soğukduş

Güne soğuğa yakın ılık bir duşla başlamanın vücudumuza yarattığı o etkinin anlatılması zor bir tarifi vardır. Soğuğa yakın olan su kan dolaşımı artırarak cildinizin renk tonu eşitlemektedir. Kan dolaşımı bacak ağrılarını hafiflettiği gibi varis sorununuz varsa sorunlu damarlarınızda hissedilir rahatlık sağlar. her şeyden önce sabah soğuğa yakın bir duştan sonra daha canlı ve zinde görünürsünüz.

Sabah Oluşan Göz Altı Morluklarından Korkmayın!

göz altı

Bir çok kişinin şikayet ettiği bir durumdur. Göz altı morlukları sabah ilk kaldığında aynada görünen kısmı oldukça can sıkıcıdır. Zayıf kan dolaşımının neden olduğu bu durumu oldukça kolay yöntemlerle çözebilirsiniz. İşe gitmeden 10 önce dolaba koydunuz kaşıkların soğumasını bekleyin. İki dilim salatalığı gözlerinizin üzerine koyarak cilt tonunun eşitlenmesini sağlayabilirsiniz. iyice soğumuş olan kaşıkları göz altlarınız da 10 sn bekletip çekin bunu 5 kere tekrarlayın renk değişiminin ortadan kalktığını göreceksiniz.

Solgun Görünümden Yakınmayın!

papatya

Her sabah aynaya yansıyan o solgun yüz ifadesinden güne mutsuz başlanır. Bu sorun artık oldukça basit bir yöntemle ortadan kalkmaktadır. Üstelik düzenli olarak uygulandığı zaman artık solgun bir yüzle uyanmazsınız.  Sıcak bir bardak suya iki tane poşet papatya çayı bırakın. 10 dk demlendirdikten sonra yüzünüzü tonik gibi silin ve durulayın. Biraz bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

Ferah Nefes İyi Hissettirir!

nane

Sabah kahvaltı yapmaya dahi vaktiniz olmadığı durumlarda nefes ciddi bir problemdir ve ağzınızda acı bir tat oluşur. Özellikle sigara içen kişilerde çok fazla bu durum oluşur. Bunun için kişniş yada taze nane yaprağını 5 dk kadar ağzınızda çiğnemeniz yeterlidir. Antibakteriyel bitkiler olduğu için ağzınızdaki tadı ve kokuyu alacaktır.

Sabah ilk uyanıldığında yaşanılan bu olumsuz durumların pratik şekilde halledilmesinden sonra güne harika bir şekilde ve oldukça zinde olarak başlayabileceksiniz. Günlük rutine eklenecek bu basit uygulamalar ile artık sizde pratik çözümlerle kendinizi iyi hissedebileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir