Kimyasal Olmadan Saç Rengi Açma Yöntemleri

Kimyasal Olmadan Saç Rengi Açma Yöntemleri

Kimyasal ve boya olmadan saçlarınızın rengini açabilir aynı zamanda doğal yöntemler olduğu için saçınızın bakımını da yapabilirsiniz. Açık saç renkleri olan kişiler özellikle yaz aylarında güneş ışınları ile saçlarının renkleri  tona kadar kendiliğinden açılabiliyorken koyu renk tonu saçları olanlar doğal ve canlı açık renkleri ancak kimyasal ve boyalar ile sahip olabiliyorlar.

Birbirinden Farklı Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

Yüzyıllardır süre gelen saç boyama merakı saç boyasının icat edilmesini sağlamıştır. Fakat saç boyaları içerisinde bulunan kimyasal maddeler saç derisinden kana hatta cildimize ulaştığı için bir çok sağlık sorununa neden olmaktadır. Saçlarına hiç kimyasal işlem yapmamış olan kişiler doğal yollardan saç rengi açma yöntemlerine başvurdukları aşikar bir durumdur. Sizlere farklı yöntemler ile saçlarınızın rengini nasıl açacağınızı anlatacağız.

papatya

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma

Mısır dönemlerinde Kleopatranın uyguladığı yöntem olarak bilinen papatya ile saç rengi açma yöntemi biraz sabır istemektedir. Öncelikle yapmanız gereken 1 avuç papatyayı sapları ile birlikte  3 su bardağı su ile kaynayan suyun içinde 4 dk kadar daha kaynatmakla başlamalısınız. Bu arada bu kürü her uyguladığınızda saçlarınız temiz olmalıdır. Kaynayan papatyayı ocağın altını kapatarak tencerenin kapağını da kapatarak on dakika dinlendir melisiniz. Bu esnada var ise spreyli bir şişe işinizi kolaylaştıracaktır. Yoksa elleriniz ile uygulayabilirsiniz. Papatyaları süzerek ılıyan suyu şişeye ekleyin ve saçlarınıza iyice sıkarak yedirin. Daha sonra güneşe çıkın bu uygulamayı yaz aylarında yaparsanız etkisini daha fazla görürsünüz. Saçlarınız istediğiniz tona gelene kadar buna devam edin.

zeytinyağı

Zeytin yağı İle Saç Açma Yöntemi

Haftada 1 kere uygulayacağınız bu yöntem ile birlikte saçlarınız parlak canlı ve açılmış olacaktır. yapılması gereken tek şey saçlarınızın uzunluğuna göre zeytinyağını saçlarınızın ucundan köklerine kadar uygulayarak 1 saat beklemeniz eğer mümkünse balkonda güneş ışığında güneş çarpmasına karşı dikkat edecek şekilde beklemeniz olacaktır.

c vitamini

C Vitamini İle Saç Açma

Eczanelerden alacağınız c vitamini kapsüllerinin 10 tanesini kırarak şampuanınıza ekleyin her kullanımdan önce çalkalayın ve saçlarınıza 15 dk kadar bekleyin. 5.yıkamadan sonra açılmaya başlayacaktır.

elmasirkesi

Elma sirkesi İle Saç Açma

Saçların parlaması için son durulama suyuna eklediğimiz sirkenin saçlarımızda bıraktığı etkiye bayılırız. Yine aynı şekilde son durulama suyuna ekleyin tek fark saçlarınızı doğal olarak güneş ışığında kurutmaktır. Belirli bir süre sonra saçlarınız açılacaktır.

Doğal saç açma yöntemlerini denerken mutlaka güneş ışığında yararlanmalıyız. Çünkü bu yöntemler güneş ışığı olmadan işe yaramamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir