İmplant Nedir?

İmplant Nedir?

İmplant zamanla zarar görmüş veya her hangi durumda hasara uğramış dişlerin yerini yapay dişle diş yapısını tekrar eski görünümüne kazandırmak amacıyla cerrahi müdahaleyle hastaya uygulanan estetik uygulamadır. İmplant uygulanmadan önce gerekli çene ve ağız sağlına önceden bakılması müdahalede öncesinde hastanın her hangi zarara uğramamasının önünü kesmiş olacaktır. İmplanttaki önemli bir amaçta hastanın önce ki diş görünümünü en estetik biçimde sergilemek ve hem kullanım amacı hemde görünüş açısından kişinin öz güvenini geri kazanması için uygulanması kolay küçük bir operasyon şekli.

İmplant nedir

İmplant Uygulanmadan Önce Yapılacaklar

İmplant uygulanmadan önce hasta memnuniyeti için istenilenin en iyisini sunmak ilk aşama için en ideal yöntem. Hasta isteği ve hastanın sağlık durumu göz önünde bulundurularak cerrahi hekim tarafından hastaya geniş çaplı bilgi verilir. Hasta tetkikleri yapıldıktan sonra eğer bir sorun yoksa cerrahi müdahaleye başlanır. Böylelikle sonradan oluşabilecek olumsuz komplikasyonların önü kesilmiş olacaktır.

İmplant Uygulanması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her cerrahi müdahale sonrası gibi implant uygulanmasının sonrasında uygulanması ve uyulması gereken durumlar vardır. İlk olarak düzenli doktor kontrolü, Her konuda olduğu gibi ağız içi temizliği düzenli ve sürekli yapılması gerekir. Sigara sert yiyecekler diş yapısına ve damaklara zarar vereceği için bunları tüketirken dikkatli olunmalıdır. Dişlerin düzenli fırçalanması ağız temizleyici gargara kullanılması ağız sağlık sorunlarını önlemiş olacağı için önemi etken durumdadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir