Göbek Yağları İçin Egzersizler

Yaş almaya başladıkça sizler de sağlık problemleri yaşamak istemiyor, yaşınızın tadını çıkarmak istiyorsanız önleminizi genç yaşlarda almalı daha sağlıklı bireyler olabilmek adına hem kendinize takviye ettiğiniz besinler ile hem de yaptığınız egzersizler ile sağlığınızı kontrol altında tutmalısınız.Göbek bölgesi yağları hemen hemen herkesin sorunlu ve giderilmesi uzadıkça pek çok sağlık problemi oluşturacak bölgelerden bir tanesidir. Şimdi göbek bölgenin sağlığımıza verdiği zararlar ile oluşturulan tehditler hakkında bilgi vermek istiyoruz.

fit

Göbek yağlarının sağlığımıza zararları;

Görüntü itibariyle insanların kendini iyi hissettirdikleri pek söylenemeyen göbek ve bel bölgesi yağlarının görüntü dışında sağlığımız için de pek çok zararı bulunmaktadır. Kalp krizi riski ve kanser riskini yükselten göbek bölgesi yağları aynı zamanda yapılan incelemeler neticesinde cinsel iktidarsızlık sorunlarını ortaya çıkarmaktadır. Göbek ve bel bölgesi yağları zamana yayılmış olarak daha çok zarar vermekle birlikte ilk etapta önlem alınmadığı takdirde sağlığımız için daha büyük tehditler oluşturmaktadır. Aynı zamanda kandaki insülini artırıp insülin direnci sıkıntısını ortaya çıkartıyor. Ünlü manken ve şimdilerde plates eğitmeni olan Ebru Şallının göbek eritme ile ilgili egzersizleri içeren videosunu da içeriğimize ekledik. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Sizlerde bu egzersizleri spor salonuna gitmeye gerek duymadan evde kendi kendinize bir müzik eşliğinde uygulayabilir, sonuçlardan memnun kalabilirsiniz.

zayıf kadın

Bilimsel olarak ispatlanmış göbek eritme metotlarından bahsedecek olursak;

  • Kesinlikle şekerden uzak durmalısınız,
  • Karbonhidratları azaltmalı ki bu yağlardan kurtulmanın en etkili yoludur.
  • Yediklerinizin takibini yapın ve neyden ne kadar yediğinizi bilin.
  • Ambalajlı içeceklerden uzak durun.
  • Protein tüketmeye daha çok ağırlık gösterin.
  • Aldığınız gıdaları etiketlerini mutlaka okuyun.
  • Göbek eritme için var olan egzersizleri uygulayın, bu aynı zamanda sizi zinde de tutacaktır.
  • Günde bir veya iki yemek kaşığı sirke tüketimi yağ kaybında önemli rol oynamaktadır. Sizlerde salatalarınızda sirke kullanarak yağlarınıza elveda diyin.
  • Yapılan araştırmalar neticesinde düzensiz uyku halinde olanların bel ve göbek bölgeleirnde yağlanma oldukça fazladır. Bu sebeple sizlerde uyku düzeninize dikkat ederek sorun yaratacak göbek bölgesi yağlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Sizlerde sağlığınızı kontrol altında tutmak adına önerimizi dikkate almalı, herhangi bir rahatsızlığınız var ise doktorunuza danışmadan bu egzersizleri yapmamalısınız. Sağlıklı kalın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir