Galaxy S7’lerin Batarya Süreleri Kısaldı

Galaxy S7'lerin Batarya Süreleri Kısaldı

Samsung firması geçen yıl en iyi performansa sahip serisi S7 android güncellemesini dağıtmaya başlaması ile sonuçlar ortaya çıkmaya başladı. Sonuçlara göre özellikle batarya ömrü konusunda ciddi düşüşler var. Yeni ara yüzünde bir çok alanda iyileştirmeler yapıldı enerji tasarrufu konusunda da yeni modlar sistemine eklendi.

Bazı Kaynaklar Güncellemeden Kaynaklı Olduğunu İleri Sürdü!

Galaxy s7 en iyi performanslı cihaz ve işletim sistemine sahip bir telefondur. Fakat güncellemeden önce batarya süresi 397 dakika ortalama kullanım süresi sunarken yeni güncelleme ile birlikte 360 dk’ya düşmüş Edge modeli 430 dk güncelleme öncesi iken sonrasında 390 dk gerilemiştir. Kısaca %8 ile 10 arasında kullanım sürelerinde kısalma oluşmuştur. Bazı kaynaklara göre güncellemede yer alan bir hatadan kaynaklı olduğu vurgulanmıştır.

Merkezi güney kore olan Samsung firması 90’lı yıllardan sonra hızlı bir yükseliş ve büyümeye geçmiştir. 1997 yılında oluşan Büyük Asya krizini hiç bir yara almadan atlatan Samsung 3D led ekranın gelişmesinde de büyük bir paya sahiptir. Telefon üretim ve satışı konusunda en büyük firmadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir