Evde Uygulayabileceğiniz Pealing Yöntemleri

Neden Pealinge İhtiyaç Duyulur

Cildin görüntüsünü bozan bir takım sebepler vardır. Bunlar sivilce izleri, güneşin teninizde bıraktığı lekeler veya yaş almaya başlamanız üzerine oluşan yaşlılık belirtileri. Rahatsız olduğunuz görüntülerden kurtulmak adına bir uzmandan yardım alarak veya kendi kendinize uygulamada bulunarak bu izleri yok edebilirsiniz.

Hemen her evde bulunan malzemeler ile sıfır risk ile bakımınızı masrafsız bir şekilde sağlayabilirsiniz. Ölü hücreler pealing yöntemi ile temizlendiği takdirde cildiniz ışıl ışıl bir görüntüye kavuşacaktır. pealing işleminin vücudu temizlemek üzere yapılan kese işleminden farkı yoktur. Pealing sayesinde temizlenen ölü hücreler yerine canlı ve taze görüntüsü olan yeni cilt ortaya çıkmaktadır. Pealing sayesinde cilt tonu yüzün her yerinde eşit olmaktadır. Şimdi evde uygulayacağınız birkaç pealing yöntemi tarifi vermekte fayda var.

  • Zeytinyağı Pealingi

1 yemek kaşığı saf zeytinyağı

1 yemek kaşığı toz şeker

Kullanımı: küçük bir kase içerisine karıştırdığınız malzemeleri dairesel hareketler ile yüzünüze sürerek ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Daha sonra küçük bir havluyu sıcağa yakın bir suda bekletip sıkıp yüzünüze kısa bir süre tuttuktan sonra soğuk su ile durulayabilirsiniz.

  • Salatalık Pealingi

1 adet yumurtanın akı

2 adet orta boy salatalık

1/2 limon suyu

Kullanımı:  Salatalıkları yıkadıktan sonra soyma işlemi yapmadan bir rende yardımıyla doğrayın. Daha sonra üzerine ilave ettiğiniz yumurta akı ile birlikte 3-4 dakika kadar çırpın. Son olarak limon suyunu ilave edip bir süre öylece beklettikten sonra yüzünüze nazikçe uygulayın. Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Bu işlemi haftada bir yüzünüze uygulayıp yorgunluğun ve stresin getirdiği izleri kolaylıkla silebilirsiniz.

  • Mercimeğin Mucizevi Temizliği

1 yemek kaşığı kırmızı mercimek

1 yemek kaşığı pirinç

1/2 yemek kaşığı kil

Kıvamını sağlayacağınız kadar nemlendirici krem

Kullanımı: Mercimekleri yıkayıp, pirinci yıkamadın rondoya alın. 1 dakika kadar rondoda çekin. Daha sonra üzerine kili İlave edin. Un haline gelene kadar rondoda çekmeye devam. Son olarak kapaklı bir kutuya aldığınız karışımın üzerine nemlendirici krem ilave edin. Dilediğiniz zaman yüzünüz için kullanabileceğiniz doğadan gelen, kimyasal hiç bir madde kullanmadığınız temizleyiciniz hazır.

 

  • Telve Pealingi

2 yemek kaşığı kadar kahve telvesi

1/2 yemek kaşığı zeytinyağı

Kullanım: İçtiğiniz lezzetli Türk kahvesi telvesini atmayıp cildiniz için değerlendirebileceğiniz daha önce aklınıza gelmiş miydi. Kahve telvesini atmayıp bir miktar zeytinyağı ile karıştırıp yüzünüze sürdüğünüz takdirde cildinizde ki değişimi daha ilk kullanımda fark edeceksiniz. Kahve tüketmeyen biri iseniz pişirmeden direkt olarak kuru hali ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır ki o da şudur. Kahveniz mutlaka şekersiz olmalıdır. Şekerli kahve telvesi kullandığınız takdirde, tüyler şekerle beslendiğinden dolayı yüzünüzde tüylenmeler olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir