Diş Hekimliğinde Yeni Tedavi Yöntemi

Diş Hekimliğinde Yeni Tedavi Yöntemi

Diş hekimliği tedavi yöntemleri gelişen teknoloji ile birlikte her geçen en üst seviyelere çıkmaktadır. İnsan genel sağlığında en önemli yer tutan diş hekimliği sosyal yaşam ve psikolojik yaşam açısından oldukça önemli sıralardadır. Klasik kalan tedavi yöntemlerinin bir çok dezavantajlarına karşın yeni yöntem olan implant ile daha sağlam dişlere sahip olunabilmektedir.

İmplant Tedavisi

implanttedavisi

Ülkemizin doğusunda bulunan kayısı cenneti memleketi olan İmplant tedavisinde oldukça başarılı işlere imza atan klinikler mevcuttur. Üstelik implant diğer doğu illerinin tam ortasında kalmasından ve diğer illere göre daha gelişmiş ve büyük olmasından dolayı sadece kendi iline hizmet vermemekte ayrıca çevre illerden bir çok hastayı da ağırlamaktadır. Diş hekimliğinde implant tedavisi oldukça gelişmiş durumdadır.genel olarak bu tedavi için beklenen süre 6 ay gibi uzunken teknolojiden yararlanılarak 3 gün gibi kısa sürelere indirilmiştir.

İmplant Tedavi Aşamaları

malatyaimplant

İmplant tedavisi aşaması şu şekilde belirlenir öncelikle implant eksik bir veya birden fazla dişin yerine çene kemiğine  eklenmesi ile titanyumdan yapılan yapay diş köklerine denilir. İmplant tedavisi öncesi klinikle ağız içinin panaromik röntgen ile çekilerek ağız, diş ve çene kemiği hakkında yeterli bilgi alınması sağlanır. İmplant tedavisi öncesi gerekli olan diğer tedaviler gerçekleştirildikten sonra cerrahi bir işlem ile lokal yada genel anestezi altında çene kemiği açılarak diş kökü yerleştirilerek diş eti tekrar kapatılır. Bundan sonra uyumluluk süreci için 3 ile 6 ay arası değişen sürece girilir. Bu süreç sonunda diş köküne istenilen protez yapılır. Bu süreç oldukça uzun olduğundan dolayı implant farkı ile tam 3 günde implant ve protez tedavisi şimdilerde tamamlanmaktadır. İmplant avantajları;

  • implant uzun yıllar kullanıma uygundur
  • Renk değiştirme olayı yaşanmaz
  • Doğal dişler kadar dayanıklıdır
  • Fiyatlarının yüksek olması uzun yıllar kullanıldığı için eşitler
  • Doğal diş fonksiyonları ile aynı özelliktedir
  • Canlı dokular açısından oldukça uyumludur

İmplant tedavisi ile sizlerde doğal dişleriniz ile aynı özellikte olan dişlere kavuşarak kusursuz bir beslenme sağlanır. İmplant tedavisi yeni yöntemler içerisinde olup en sık tercih edilen tedavi modelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir