Deri Ceketinizin Uzun Ömürlü Olması İçin Yapılacaklar

Deri Ceketinizin Uzun Ömürlü Olması İçin Yapılacaklar

Deri ceketlerinizi uzun yıllar giymeniz için dikkat etmeniz gereken püf noktalar ile sizde modanın vazgeçilmezi olan derilerin deforme olmalarını engelleyebilirsiniz. Moda ile ilgili olanların dolaplarının vazgeçilmezi mevsim geçişlerinde kurtarıcı olan deri ceketler iyi bir bakım gerektirir. Hem kurtarıcı hemde cool bir görünüm sağlamanın en kolay yoludur.

Deri Ceket Bakım İpuçları!

her açıdan içinize sinen deri ceketinizi uzun yıllar kullanmanın bir kaç basit ipucuna bağlı olduğunu biliyor muydunuz? Deri ürünlerin uzun süre kullanılmasında bakım ve temizlik işlemleri oldukça önemlidir.

  • Deri ceketinizi yeni aldıysanız veya daha önce hiç giymediyseniz mutlaka deri spreyi ile dış etkenlere karşı korumaya almalısınız. Öncelikle spreyi koltuk altı gibi ceketin görünmeyen bir yerine sıkarak nasıl bir tepki vereceğini kontrol etmelisiniz
  •  Yağmurda kaldınız veya su döküldü panik yapmaya gerek yok ıslanan ceketinizi asla fön makinesi ile kurutmaya çalışmayın. Kuru ve yumuşak bir bez ile ceketinizi silin ve açık havada kurumaya bırakın
  • Özellikle kol kısımlarında rastlanan kalem izleri için Isopropyl  alkol kullanabilirsiniz. Tabiki eğer ceketiniz gerçek deri ise. Bu işlemi yaparken beyaz renkli bir bez ile hafif tamponlama yaparak bastırmadan yapmalısınız. Süet ve işlemeli ceketlerde bu işlemi yapmayın kuru temizleme yolu ile temizlenmesini sağlamalısınız.
  • Deri ceketlerin uzun ömürlü olmalarının en önemli yollarından biri ise saklama koşullarıdır. Yanlış saklama nedeni ile oluşacak olan çizgilerden korumak için mutlaka geniş bir askıya asılmalıdır. Doğal bir maddeden yapıldığı için hava alan bir yerde saklanmalıdır. Deri ceketinizi kesinlikle poşet gibi maddelere sararak saklamayın.
  • Önceden oluşmuş leke, çizgi ve renk solması gibi durumlar için ise yapılacak en iyi çözüm profesyonel bir destek almaktır. Deri ceket satın alırken size tavsiye edilen bakım ürünlerini de satın almalısınız.

dericekety

Deri Ceket Kombinleri

Bahar aylarının yaklaşması ile birlikte alış veriş listelerinin başında olan veya dolapta çıkarılmayı bekleyen deri ceketler doğru kombinlerle kullanıldığı zaman ayrı bir hava katmaktadır. Sokak stilinin vazgeçilmezi olan deri ceketler uzun ve kısa modelleri ile kurtarıcı olmaktadır. Bluz, dar pantolon elbise ve eteklerle muhteşem uyum sağlayacağınız bir üründür. Çiçekli dar bir pantolon,içine siyah bir bluz pantolondaki desenlerin rengine uyumlu bir stiletto ve siyah deri ceketiniz klasik ve spor stilini buluşturduğunuz harika bir kombindir. Beyaz dantelli harika bir elbisenin üzerine giyilen deri cekette şıklığı tamamlamaktadır. Daha genç yaştakiler ve genç kalmayı sevenler için kısa şort veya minik eteklerinizi deri ceket ve bez spor ayakkabılarınız ile tamamlayarak tarzınızı sokakta konuşturmanız açısından oldukça kolay olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir