Demet Akalın Kimdir?

Demet Akalın Kimdir?

Demet Akalın pop müzik dünyasının kadın sanatçılarından biridir. 1972 yılında Gölcük’te dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve liseyi gölcükte bitiren sevilen sanatçı hedefi olan öğretmenlik ve gazeteciliği o dönemin üniversite şartlarından dolayı gerçekleştiremedi. Daha sonra 1990 yılında girdiği mayo güzellik yarışmasında düzgün fiziği ile birinci oldu. Öncesinden annesinin desteği ile Yaşar Alptekin mankenlik kursuna gitti.

Demet Akalın Müzik Yaşamı

Demet akalın yarışmada birinci olduktan sonra neşe Erberk ajansta mankenlik yapmaya başladı. O dönemler mankenlik iyi bir meslekti ve kendisi de işinin parlayan yıldızı olmayı hedeflemişti. en parlak döneminde sesinin güzelliğinin farkına varan sevilen sanatçı mankenliği bırakarak müzik yaşamına giriş yaptı. Müzik yaşamını başardığını düşündüğü bir dönemde albüm çıkarma kararı aldı ve sebebim adlı albümünü piyasaya sürdü. Albümünün çok satması ile başarı üstüne başarı kazanan sanatçı artık tamamen şarkıcılığa başlamış oldu. albümden sonra senin ana güzel mi adlı single çalışması ve turnelerden nefes alamayan güzel sanatçı artık bu sektörün en gözde isimlerinden biri haline gelmişti. 2006 yılında Kusursuz adlı albümü ile MÜ-Yap’tan altın ödülü hak etti. Aynı yıl Kral TV müzik ödüllerinde Affedersin şarkısı sayesinde yılın en iyi kadın pop sanatçı ve yılın şarkısı ödüllerine layık görüldü. 2013 yılında pop star yarışmasında Bülent Ersoy, Orhan gence bay serdar ortaç ile yarışmada jüri üyeliği yaptı. Mankenlik dönemlerinde basketbolcu İbrahim Kutluay ile uzun yıllar ilişki yaşadı ve adını magazin haberlerinde sıkça duyurdu. Demet Akalın evlilikleri;

  • Temmuz 2006 yılında Oğuz Kayhan ile evlendi 3 ay evli kaldı
  • 2010 Ocak tarihinde Önder Bekensir ile evlendi Temmuz ayında boşandı
  • 23 Nisan 2012 tarihinde Okan Kurt ile evlendi hira adını verdikleri bir çocuğu dünyaya getirdi ve hala mutlu evlilikleri sürüyor.

Demet akalın pop müzik dünyasının tartışmasız isimlerinden biridir. Her çıkardığı albüm ve her klip çalışması oldukça beğenilmekte ve milyonlara ulaşmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir